DM BZWBK: Optymizm na GPW

31-05-2007, 17:34

Dzisiejsza sesja przebiegała pod znakiem silnych wzrostów na warszawskim parkiecie. Po raz kolejny bowiem okazało się, że  inwestorzy zza oceanu  absolutnie zignorowali sygnały płynące z giełdy chińskiej. Optymizm ten udzielił się naszym lokalnym graczom. Wzrost ten jest poparty obrotem rzędu 2,8 mld zł co potwierdza siłę strony popytowej i apetyty na dalsze wzrosty.

Na szerokim rynku 226 spółek wzrosło 51 straciło na wartości, a 13 nie zmieniło wartości swojej kapitalizacji. Większość indeksów zanotowała wzrosty powyżej 2%: WIG-2,01%, WIG20-1,90%, mWIG40-2,34% a TECHWIG nawet o 2,80%
Najwyższym obrotem może poszczycić się dzisiaj KGHM (0,09%) 240 mln zł po wczorajszej informacji o przeznaczeniu przez ZWZA całego zysku za 2006 rok na dywidendę.

Walne Zgromadzenie PKN (1,85%) zdecydowało natomiast, że spółka nie wypłaci dywidendy z  zysku za rok ubiegły.

Zwraca uwagę wzrost o 8,02% nieco zapomnianego już Biotonu (obrót ok. 90 mln zł), który po dzisiejszej sesji wraz z PBG (5,94%) i Echo (3,81%) zostaną włączone do indeksu MSCI.

Akcje Elektromontażu Export podrożały o 14,95% po ogłoszeniu projektów uchwał na walne zgromadzenie zawierających projekt podwyższenie kapitału zakładowego w drodze emisji z prawem poboru. Podobna informacja dotarła do nas z TUP co pozwoliło mu podwyższyć kapitalizacje o 17,65%.

Akcjonariusze Ruchu (-3,63%) doczekali się podczas sesji  wiadomości, że wstępna oferta kupna przez ich spółkę Żabki Polska S.A. nie zyskała akceptacji sprzedającego.
Z dużą nadzieją inwestorzy Stalexportu oczekiwali na wyrok sadu w sprawie o uchylenie uchwał Walnego Zgromadzenia z lutego tego roku . Obeszli się jednak smakiem i wzrostem "tylko" o 4,14%, ponieważ  sąd odroczył rozprawę do 6 czerwca.
Mniejszy obrót na sesjach spadkowych przy wyraźnym jego wzroście na dzisiejszej sesji daje nadzieje, że w najbliższej przyszłości znów zobaczymy historyczne wartości indeksów.

Jacek Siera
Makler DM BZWBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Optymizm na GPW