DM BZWBK: początek sesji może być słaby

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 25-10-2002, 09:23

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, WIG stracił 0,1%, natomiast WIG-20 0,2%. Wyższe otwarcie zostało wykorzystane przez inwestorów do sprzedaży akcji, co wpłynęło na pogłębienie ruchu spadkowego zaobserwowanego na sesji środowej, WIG-20 spadł do 1.134 pkt., a przez resztę sesji próbował odrobić wcześniejsze straty. W dalszym ciągu indeksy znajdują się w polu rażenia maksimów z 27-08 od pokonania, których uzależnione są możliwości kontynuacji wzrostów. Dzisiejsza sesja winna przynieść nieco niższe otwarcie, z racji silniejszego spadku na giełdach amerykańskich, a przełamanie wczorajszego minimum na 1.134 pkt. będzie stanowiło zapowiedź ruchu do poziomu wsparcia na 1.100 pkt. Z kolei pokonanie 1.155 pkt. winno stanowić zapowiedź wzrostu do 1.175 pkt. Kupujący będą liczyć zapewne na pozytywne zakończenie szczytu w Brukseli, co podobnie jak wynik ubiegłotygodniowego referendum w Irlandii, winno przyczynić się do wybicia w górę.

Wczorajszemu spadkowi towarzyszył zauważalny spadek obrotów, co należy ocenić pozytywnie, gdyż posiadacze akcji nie akceptują niższych poziomów cenowych. Zmiany cen były stonowane, a w największym stopniu do spadków przyczyniły się akcje dużych banków. Pozytywne wrażenie pozostawiły natomiast walory PKN, który zyskał blisko 1%, w oczekiwaniu rozstrzygnięcia dotyczące prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej. Duży wzrost odnotował Mostostal Zabrze, który zdrożał o ponad 6%, po informacji o certyfikat umożliwiający przyjmowanie zamówień z NATO. Dzisiaj spółka może kontynuować ruch w górę w związku z pozyskaniem kontraktu na 16 mln zł.

Imię i nazwisko, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: początek sesji może być słaby