DM BZWBK: pozytywna wymowa sesji na GPW

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 07-12-2006, 17:12

Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się wzrostem wszystkich indeksów, przy czym najwięcej zyskał TechWIG zwyżkując o 1,20 procent.

Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się wzrostem wszystkich indeksów, przy czym najwięcej zyskał TechWIG zwyżkując o 1,20 procent.

WIG oraz WIG20 wzrosły odpowiednio 0,61 i 0,96 procent przy obrotach, które osiągnęły prawie 1,7 miliarda złotych. W trakcie notowań rynek systematycznie zyskiwał na wartości choć po drodze pojawiły się dwie wyraźne korekty, z których ta druga miała miejsce w końcowej fazie sesji, przez co finisz głównych indeksów okazał się mniej okazały. Nieco nerwowe zakończenie handlu miało związek podobnie jak dzień wcześniej z wyraźnym osłabieniem kursu KGHM, który oddał cały swój wzrost.

Podobnie nieudanie zakończył notowania PKNOrlen, który mimo, że w trakcie dnia zyskiwał nawet dwa procent ostatecznie stracił na fixingu jeden. Wzrosty głównych barometrów uratowały tym razem akcje największych banków PKO BP, Pekao oraz BPH. Fałszywym okazał się sygnał sprzedaży, jaki wygenerował dzień wcześniej Bioton, negując go tym razem prawie czteroprocentowym wzrostem. Udanie sesje zakończyły akcje największych spółek z branży informatycznej Prokomu, Computerlandu i Softbanku, co potwierdza, że spółki dyskontują udany przeważnie dla nich przełom roku.

Zanotowane wyraźnie duże obroty na akcjach BHW oraz Ciechu, to efekt umówionych transakcji pomiędzy inwestorami instytucjonalnymi. W gronie spółek o mniejszej kapitalizacji silnie zyskiwały papiery Beefsanu, Efektu oraz Centrostalu Gdańsk. Z kolei następne siedem procent straciła na kapitalizacji Duda co można powiązać z ujawnieniem ceny emisyjnej nowych akcji na poziomie 3 złotych. Mimo nieco nerwowego i niższego zakończenia sesji, jej wymowa pozostaje pozytywna z nowym rekordem WIG20. Kontynuacja zwyżki uzależniona będzie jednak w piątek od nastrojów na zagranicznych giełdach i aktywności największych graczy, którzy ostatnio preferują kupowanie akcji największych spółek w Warszawie.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane