DM BZWBK: Rekordowy poziom indeksu WIG

BZ WBK
opublikowano: 10-02-2005, 17:00

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w centrum zainteresowania inwestorów znajdowały w głównej mierze największe spółki.

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w centrum zainteresowania inwestorów znajdowały w głównej mierze największe spółki.

Godny odnotowania jest fakt, iż WIG w trakcie sesji pokonał psychologiczny poziom 27.000 pkt., po raz pierwszy w swojej historii. Tym nie mniej sesja charakteryzowała się sporą zmiennością nastrojów, po pozytywnym początku wywołanym w głównej mierze przez reakcję inwestorów na lepsze od oczekiwań wyniki TP S.A., nastąpiła dość silna wyprzedaż na akcjach tej spółki. W dalszej części sesji ponownie tempo dyktowali kupujący, a w centrum uwagi znajdowały się w walory PKN Orlen oraz TP S.A. Najsilniej rosły jednak akcje BRE, Computerlandu oraz GTC. W drugiej części sesji pojawił się popyt na niedoceniane w ostatnich tygodniach walory KGHM, które zyskały blisko 2,5%. Na szerszym rynku pozytywnie należy ocenić zachowanie walorów TVN. Skala dzisiejszego wzrostu, byłaby znacznie większa, gdyby nie słabe zachowanie akcji PKO BP, gdzie utrzymywała się presja sprzedających, a kurs na zamknięciu stracił nieco ponad 1%. Ewidentne większe zainteresowanie akcjami największych spółek łączyłbym z większą aktywnością inwestorów zagranicznych, co z kolei ograniczyło zainteresowanie spółkami średnimi i małymi. W tym gronie na wzmiankę zasługują akcje Mostostalu Warszawa oraz Lubawy, które zyskały w granicach 5%. Na dzisiejszej sesji w obrocie giełdowym zadebiutowały akcje Ciechu, a na zamknięciu cena ukształtowała się 17% powyżej ceny emisyjnej. Obroty na sesji przekroczyły 900 mln zł, jednakże w przekroju całego rynku więcej spółek odnotowało spadek w odniesieniu do spółek rosnących, co w kategoriach technicznych jest sygnałem słabości.

Tomasz Jerzyk

Analityk

DM BZ WBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane