DM BZWBK: Rynek jest nerwowy i niezdecydowany

opublikowano: 25-01-2007, 16:53

Sprzyjający klimat na światowych rynkach pozwolił w czwartek przez większość dnia na wzrosty głównych indeksów na GPW w Warszawie.

Sprzyjający klimat na światowych rynkach pozwolił w czwartek przez większość dnia na wzrosty głównych indeksów na GPW w Warszawie.

Na wartości zyskiwał między innymi WIG20 , którego zwyzka przekroczyła ponad jeden procent. Dość nieoczekiwanie w końcowej fazie notowań w gronie liderów doszło do wyraźnego pogorszenia nastrojów i załamania kursów największych banków a także spółek paliwowych. Przy największych obrotach na sesji i w historii notowań papieru spadł kurs akcji Biotonu, który wraz z TVN pogrążył TechWIG. Wyraźna realizacja zysków dopadła również Prokom, który zniżkował o prawie pięć procent. Sytuacje próbował ratować KGHM, jednak jego zwyżka wywołana wzrostem cen surowca, na niewiele się w tej sytuacji zdała. Silniejsze od rynku pozostały również między innymi walory GTC i Netii, którym nie zaszkodziła zmiana na fotelu prezesa.

Przebieg sesji pokazał utrzymujące się na rynku niezdecydowanie i nerwowość, co może na obecnych, wysokich poziomach sprzyjać utrzymywaniu się dalej dużej zmienności.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane