DM BZWBK: są szanse na pokonanie przez WIG20 1100 pkt.

Przemek Barankiewicz
16-09-2002, 18:42

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem, WIG zyskał 1,1%, natomiast WIG-20 1,5%, co oznacza zniwelowanie piątkowego spadku. Pozytywnie należy ocenić przebicie przez WIG-20 poziomu 1.076 pkt. Tym nie mniej rynek miał problem z poziomem na 1.085 pkt. W moim odczuciu dzisiejszy wzrost to korekta spadków z końca ubiegłego tygodnia. O pozytywnych scenariuszach będzie można myśleć w momencie pokonania przez indeks linii średnioterminowego trendu spadkowego, która powstrzymała wzrosty 11-9. Obecnie ta linia znajduje się na poziomie 1.100 pkt. Z kolei wsparcie dla indeksu można wyznaczyć na poziomie minimów z 25-07 i 4-09 w okolicach 1.040 pkt. Przebicie tego poziomu będzie miało negatywne konsekwencje, gdyż będzie to potwierdzało dotychczasowy trend spadkowy zapoczątkowany w końcu stycznia br.

W dalszym ciągu największym zainteresowaniem inwestorów cieszył się Elektrim, który zakończył sesje na prawie 27% wzroście. Spółka nie podawała jakichkolwiek informacji, które uzasadniałyby taki ruch. Sporym zainteresowaniem cieszył się również Optimus, który po sesji 20-9 zastąpi Elektrim w składzie WIG-20. Kurs spółki zdrożał o blisko 19%. Popyt inwestorów koncentrował się na innych spółkach informatycznych. Silnie zwyżkowały walory Softbanku oraz Prokomu.

Duże walory zachowywały się stabilnie i zakończyły sesję na nieznacznych wzrostach.

Po sesji GUS podał dane na temat wzrostu cen w sierpniu. Po raz kolejny inflacja spadła do 1,2% i to jest pozytywna informacja dla rynku. Otwarcie na jutrzejszej sesji będzie w dużym stopniu uzależnione od zamknięcie na rynkach amerykańskich. W przypadku, gdy spadki zostaną powstrzymane powyżej minimów z 5 września, myślę że będzie szansa na test poziomu 1.100 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: są szanse na pokonanie przez WIG20 1100 pkt.