DM BZWBK: sesja na GPW może zacząć się od spadków

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 07-01-2002, 09:18

Piątkowa sesja przyniosła kontynuację silnego wzrostu, w efekcie czego WIG zyskał 2,6%, a WIG-20 3,7%. WIG tym samym pokonał szczyt z połowy listopada, a WIG-20 przez moment znajdował się w powyżej maksimum na 1.340 pkt.

Piątkowa sesja przyniosła kontynuację silnego wzrostu, w efekcie czego WIG zyskał 2,6%, a WIG-20 3,7%. WIG tym samym pokonał szczyt z połowy listopada, a WIG-20 przez moment znajdował się w powyżej maksimum na 1.340 pkt., jednakże informacja o złożeniu wniosku o upadłość Elektrimu schłodziła nieco indeks w końcowej części sesji, tym nie mniej wydaje się, że pokonanie powyższego oporu jest kwestią czasu. Widać wyraźnie, że rynek ma ochotę na wzrosty, może na najbliższych sesjach nawet dojdzie do korekty ostatnich zwyżek, ale w średnim terminie WIG-20 winien kierować się do poziomu 1.500 pkt.

Największą determinację kupujących można było zaobserwować na największych spółkach, spośród których wyróżniały się walory Pekao, TP S.A., Computerlandu i Agory. Nieco słabiej zachowywały się walory PKN Orlen, gdzie impet wzrostowy został wyczerpany na poziomie 22 zł. Również nie oznacza to końca wzrostów, gdyż jako pierwsza z dużych spółek pokonała maksimum z połowy listopada. Celem dla tej spółki jest poziom 23,50 zł. TP S.A. przebiła natomiast linie trend spadkowego, która wcześniej w listopadzie wyhamowała wzrost kursu. Zapowiada to zwyżkę, co najmniej do 17,80 zł.

Złożenie wniosku o upadłość Elektrimu negatywnie odcisnęła się w piątek na kursie tej spółki, jak również na walorach BRE, który w ostatnim czasie kupował sporo akcji tego emitenta. Na początku sesji można spodziewać spadku tych spółek, lecz po tym później powinni się pojawić kupujący.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane