DM BZWBK: sesja rozpocznie się od spadków

23-10-2003, 09:38

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 1,5%, natomiast WIG-20 1,9%. Po niższym otwarciu, kupujący podjęli próbę przejęcia inicjatywy, jednakże odrobienie porannych strat stało się impulsem do dalszej sprzedaży i pogłębieniem porannych minimów. WIG-20 przebił wsparcie na 1.545 pkt., co w moim odczuciu należy zinterpretować negatywnie. Mam wrażenie, że takie zachowanie zapowiada test kluczowego obecnie poziomu 1.490 pkt., gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego prowadzona od minimum z końca kwietnia br. W przypadku jej przebicia pogorszy się obraz techniczny indeksu i jedynie będzie można liczyć na obronę wsparcia wynikającego z minimów z przełomu września i października na 1.477 pkt. Przełamanie tego poziomu będzie wskazywało na silniejszy ruch korygujący na indeksie( formacja podwójnego szczytu). Oporem dla indeksu jest poziom 1.546 pkt. Pokonanie powyższego poziomu będzie zapowiadało korektę do 1.570 pkt.

Na wczorajszej sesji podaż koncentrowała się na największych spółkach, silnie zniżkowały akcje największych banków, gdzie najbardziej traciły walory Pekao, BPH PBK oraz BRE. Słabiej zachowywał się KGHM, mimo iż cena miedzi osiągnęła nowe krótkoterminowe maksimum powyżej 2000 US$ za tonę. Mam wrażenie, że czynnik ten może wpłynąć na wzrost zainteresowania akcjami tej spółki na dzisiejszej sesji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również walory Agory, po ukazaniu się konkurencyjnego dziennika. Obroty na spółce ukształtowały się na bardzo wysokim poziomie. Z technicznego punktu widzenia oczekiwałbym na pogłębienie spadku tej spółki do 43-44 zł.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, a pytaniem pozostaje czy na niższych poziomach pojawi się popyt, który obroni wsparcia techniczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: sesja rozpocznie się od spadków