DM BZWBK: sesja rozpocznie się od wzrostów

Przemek Barankiewicz
02-10-2003, 09:26

Wczorajsza sesja zakończyła się minimalnym wzrostem indeksów, WIG-20 zyskał 0,2%, natomiast WIG praktycznie utrzymał poziom z sesji poniedziałkowej. W przypadku WIG-20 kupujący napotkali na opór na poziomie wcześniejszego minimum na 1.496 pkt. Powyższy poziom stanowi najbliższą barierę dla rynku, a jej sforsowanie winno zapewnić test poniedziałkowej luki bessy w przedziale 1.509-1.516 pkt. Linia trendu spadkowego znajduje się nieznacznie wyżej, bo na 1.520 pkt. Przebicie tych poziomów będzie stanowiło zapowiedź testu oporu na 1.560 pkt. Wsparciem dla indeksu jest poniedziałkowe minimum na 1.477 pkt. W przypadku jego ewentualnego przebicia należałoby oczekiwać na test kolejnych poziomów wsparcia na 1.463 lub 1.445 pkt. W świetle wzrostów na rynkach zachodnich dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, w związku z czym bardziej prawdopodobny wydaje się test oporów.

Na wczorajsze sesji w dalszym ciągu słabo się zachowywały małe i średnie spółki. Jak na razie nie widać symptomów wyczerpywania się podaży w tej grupie spółek. Relatywnie słabsze zachowanie WIG-20 w końcowej fazie wczorajszej sesji był spowodowany spadkiem TP S.A. oraz PKN Orlen. TP S.A. zamknęła się na poziomie wcześniejszego minimum na 13,60 zł. Spadek poniżej tego poziomu będzie zapowiadał spadek do 13,15 zł. Kolejne wsparcie znajduje się na 11,80 zł.

Na dzisiejsze sesji spodziewam się odreagowania na akcjach spółek informatycznych, które zachowują się najsłabiej na ostatnich sesjach, a silna zwyżka Nasdaqa winna zachęcić inwestorów do kupna akcji spółek z tego sektora.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: sesja rozpocznie się od wzrostów