DM BZWBK: sesja w Warszawie zacznie się od wzrostów

Marek Druś
26-11-2001, 09:47

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznymi spadkami indeksów, WIG stracił 0,3%, natomiast WIG-20 0,6%. Po wyższym otwarciu inwestorzy przystąpili do wyprzedaży akcji, w reakcji na spadki indeksów w Europie Zachodniej. Tym nie mniej indeksy nie pokonały minimów z czwartku, co zmniejsza negatywny wydźwięk spadku. Myślę, że dzisiejsza sesja rozpocznie się od wzrostu, ze względu na pozytywne zamknięcie w piątek na rynku amerykańskim oraz silnych wzrostach na giełdzie tokijskiej.

Ponownie uwaga inwestorów winna być na walorach Elektrimu, po publikacji informacji, które uzasadniały ubiegłotygodniową wyprzedaż akcji spółki. Chodzi o zabezpieczenie wykupu obligacji, Elektrim musiał bowiem ustanowić zastaw na 20% akcji PTC, w momencie gdy BRE odkupił obligacje od PZU. Wcześniejsze zabezpieczenie wynosiło zaledwie 3% akcji PTC. Beneficjentem spadków Elektrimu był BRE, który od połowy poprzedniego tygodnia systematycznie się umacniał. Ponadprzeciętny wzrost odnotował również BIG, który zakończył sesję na poziomie 2,67 zł, co oznacza wzrost o 4,7%. Trudno doszukać się motywów takiego zachowania spółki, jednakże wzrost łączyłbym z handlem prawami poboru spółki.

Dzisiaj na rynku debiutuje nowy instrument pochodny na indeks WIG-20. Będą to jednostki indeksowe oparte na WIG-20. Ciekawy jestem jakie będzie zainteresowanie nowym instrumentem wśród inwestorów, jednakże większość inwestorów będzie się przypatrywała zachowaniu nowinki.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: sesja w Warszawie zacznie się od wzrostów