DM BZWBK: skromny wzrost GPW

(Marek Druś)
opublikowano: 13-12-2006, 17:03

Środowe notowania indeksy zakończyły w Warszawie skromnymi wzrostami. Najlepiej wypadł wskaźnik akcji spółek o średniej kapitalizacji MIDWIG, który finiszował 0,73 procent powyżej wtorkowego zamknięcia.

Środowe notowania indeksy zakończyły w Warszawie skromnymi wzrostami. Najlepiej wypadł wskaźnik akcji spółek o średniej kapitalizacji MIDWIG, który finiszował 0,73 procent powyżej wtorkowego zamknięcia.

Na nienajgorsze nastroje na rynku wpływ miała spokojna reakcja rynku na komunikat amerykańskiego Fed, który nie zmienił dzień wcześniej stóp procentowych. Dodatkowym impulsem do zainteresowania popytu akcjami polskich spółek była pozytywna rekomendacja jednego z zagranicznych biur maklerskich zalecająca kupno akcji Pekao, co pozytywnie wpłynęło na postawę całego sektora. Na przeciwnym biegunie znalazły się tym razem spółki wydobywcze PGNiG i KGHM, którego kurs zniżkował za spadającymi cenami surowca na światowych rynkach. Znacząco osłabł pod koniec sesji również kurs PKNOrlen, na co wpływ mogły mieć doniesienia o kłopotach z finalizacją zakupu przez płocki koncern Rafinerii w Możejkach. Ośmioprocentowy wzrost kursu akcji Millennium to efekt odrabiania strat po bardzo niskim zakończeniu sesji dnia poprzedniego. Na szerokim rynku brylowały akcje Alchemii które wybiły się górą z kilkumiesięcznej konsolidacji. Pozytywnie sesję rozstrzygnęły na swoja korzyść akcje Elektromontażu Warszawa, Budopolu oraz Kopeksu po tym jak spółka zapowiedziała poprawę wyników i nowe emisje akcji.

Sesja nie wniosła zbyt dużo nowego do obrazu rynku, który wyczekuje na bardziej zdecydowany impuls, co do dalszego kierunku ruchu. Polaryzacja rynku i wątpliwości części inwestorów rzutują na nerwowe zmiany cen zwłaszcza w sektorze mniejszych spółek, na co wpływ ma wyciąganie środków z rynku pod trwające do piątku zapisy na akcje Ruchu.

Paweł Kubiak, makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: skromny wzrost GPW