DM BZWBK: Spadki, ale mniejsze

Dom Maklerski BZ WBK SA
16-05-2006, 17:46

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów, czego można było się spodziewać mając na uwadze poniedziałkową wyprzedaż. Tym nie mniej przebieg sesji nie był już tak jednostronnym widowiskiem, a na niższych poziomach pojawił się bardziej zdeterminowany popyt na akcje, który utrzymywał się do końca sesji.

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów, czego można było się spodziewać mając na uwadze poniedziałkową wyprzedaż. Tym nie mniej przebieg sesji nie był już tak jednostronnym widowiskiem, a na niższych poziomach pojawił się bardziej zdeterminowany popyt na akcje, który utrzymywał się do końca sesji. W dalszym ciągu uwaga inwestorów była skierowana na akcje największych spółek, z szczególnym akcentem na spółki surowcowe.

Największy spadek odnotował dziś WIG-20, co w dużej mierze jest pochodną faktu, iż indeks ten nie jest korygowany o wartość wypłacanych przez spółki dywidend, a dziś bez dywidendy były notowane akcje TP S.A., co znalazło negatywne odzwierciedlenie w zachowaniu indeksu. Ponadto duży wpływ na zachowanie się indeksu miały akcje KGHM, Netii oraz Biotonu. W przypadku pierwszej ze spółek negatywnie na postawę inwestorów wpływało zachowanie cen surowca, choć należy zwrócić uwagę, iż z upływem czasu sytuacja na rynku miedzi ulegała poprawie, co również pomagało odbudować popyt na akcje KGHM. Natomiast spadek Netii wynikał przede wszystkim z publikacji słabego i rozczarowującego wyniku finansowego za I kw.

Natomiast w przypadku Biotonu można mówić o reakcji na pozytywny wynik, choć w przypadku tej spółki większe znaczenie ma oczekiwanie na decyzje WZA spółki i uchwalenie nowej emisji akcji, co od kilku miesięcy jest patentem na silny wzrost kursu akcji. Dziś cena dość szybko odrobiła wcześniejszy spadek i aktualnie znajduje się w polu rażenia dotychczasowego szczytu, a ewentualne jego przebicie będzie sugerowało dalsze wzrosty. Zachowanie Biotonu zapewniło wzrost Techwigowi, w którym ta spółka ma największy udział. Na szerokim rynku największy wzrost odnotował Milmet, a ponadto w centrum zainteresowania kupujących znalazły się walory Lentex i Mediatel. Na drugim biegunie znalazły się akcje 7 Bulls oraz LZPS i Muzy. Na dzisiejszej sesji zadebiutowały również prawa do akcji Cash-Flow, które na zamknięciu powiększyły posiadaczom konta o 30 %. W trakcie sesji kurs był i na znacznie niższym poziomie, ale też i na znacznie wyższym.

Dzisiejszą sesję oceniam pozytywnie i liczę na wzrost w początkowej fazie jutrzejszej sesji, choć w nieco dłuższej perspektywie rynek winien pogłębić spadek nieznacznie poniżej dzisiejszego minimum.

Tomasz Jerzyk

Analityk

DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Spadki, ale mniejsze