DM BZWBK: Spadła aktywność inwestorów

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 29-09-2005, 17:15

Dzisiejsza sesja zakończyła się marginalnym wzrostem głównych indeksów. Mniejsza aktywność inwestorów znalazła odzwierciedlenie w znacznie niższym wolumenie obrotu, jak również w niewielkich zmianach cen poszczególnych spółek.

Dzisiejsza sesja zakończyła się marginalnym wzrostem głównych indeksów. Mniejsza aktywność inwestorów znalazła odzwierciedlenie w znacznie niższym wolumenie obrotu, jak również w niewielkich zmianach cen poszczególnych spółek.

Nieznacznie więcej spółek odnotowało wzrost w porównaniu ze spółkami zniżkującymi, a największym zainteresowaniem cieszyły się akcje spółek związanych z przetwórstwem ropy. PKN odnotował nieznaczny spadek, natomiast Lotos zyskał ponad 1%, co sugeruje kolejną próbę ataku na ostatnie maksima powyżej 42 zł. W gronie największych spółek najsilniej wzrosły walory Cersanitu oraz TVN, z kolei najsłabiej spisały się walory Pekao S.A., które spadły o ponad 2%. Na całym rynku największy wzrost odnotowały akcje Obornik, które wzrosły o ponad 16%, ale obrót na akcjach spółki był znikomy.

Biorąc pod uwagę wolumen należałoby zwrócić uwagę na akcje Beefsana, które zdrożały o ponad 11%. W trakcie sesji kupującym udało się dotrzeć do oporu na 2,80 zł, gdzie pojawiła się podaż, która ograniczyła skalę wzrostu. Tym nie mniej, mam wrażenie, że na akcjach tej spółki coś się dzieje, a ewentualne pokonanie oporu na 2,80 zł, może przyczynić się do dalszej aprecjacji kursu. Najsilniej, bo o 9% zniżkowały akcje Wistilu, lecz podobnie jak w przypadku Obornik odbyło się to na niewielkim obrocie. Znacznie istotniejsze wolumeny pojawiły się na walorach Suwar i Leny, a kursy tych spółek straciły odpowiednio 7 i 5,8%.

Dzisiejszą sesję oceniłbym jako pewne uspokojenie po dużym rozchwianiu na sesji środowej. Jutro jest ostatni dzień kwartału, w związku z czym należy się liczyć z pewnym popytem na akcje ze strony inwestorów instytucjonalnych. W nieco dłuższej perspektywie widać, iż kupujący mają problem z trwałym uporaniem się z oporem wynikającym ze szczytu z 2000 r. dla WIG-20 na 2510 pkt., bowiem za każdym razem gdy zamyka się w okolicach tego oporu, na kolejnej sesji pojawia się niespodziewanie podaż, która podcina wiarę w nieuchronność dalszej zwyżki.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK S.A.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane