DM BZWBK: Symboliczne wzrosty na GPW

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 28-07-2006, 18:15

Po czwartkowym szaleństwie zakupów piątkowa sesja przyniosła wyraźny spadek aktywności strony popytowej i w efekcie zatrzymanie zwyżki indeksów. Co prawda WIG oraz WIG20 zdołały finiszować na symbolicznych plusach odpowiednio 0,07 i 0,16 procent, jednak przez większość dnia przebywały w ujemnej strefie.

Po czwartkowym szaleństwie zakupów piątkowa sesja przyniosła wyraźny spadek aktywności strony popytowej i w efekcie zatrzymanie zwyżki indeksów. Co prawda WIG oraz WIG20 zdołały finiszować na symbolicznych plusach odpowiednio 0,07 i 0,16 procent, jednak przez większość dnia przebywały w ujemnej strefie.

Najwięcej zdołał jednak zyskać tym razem TechWIG, który dzięki dobrej postawie akcji TPSA, Biotonu, Netii, Prokomu i Softbanku zyskał 0,63 procent. Na plusach sesji nie zdołały jednak zakończyć papiery czwartkowych liderów wzrostu to jest KGHM, Pekao oraz PKNOrlen. Obok dobrej postawy spółek telekomunikacyjnych i informatycznych z dobrej strony pokazały się inne największe banki to jest PKO BP, BZWBK oraz BRE Bank. Ten ostatni zakończył tydzień na historycznym szczycie, kursy dwóch pozostałych, znacząco się do swoich zbliżyły. Udaną sesję zaliczył również Lotos, który po trzyprocentowej zwyżce finiszował z najwyższa ceną od polowy maja. Na szerokim rynku siedem procent stracił kurs Alchemii, której akcji pozbywali się wszyscy, którzy liczyli na korzystne dla spółki rozstrzygnięcia co do zakupu WRJ i WRA. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się walory Elektrimu, które z niewiadomych dla szerokiego rynku powodów zyskały na wartości prawie dziewięć procent.

Na koniec warto dodać, że barometr szerokiego rynku WIG osiągnął w trakcie sesji poziom 45 900 punktów i tym samym pobił swój absolutny szczyt z maja bieżącego roku, potwierdzając tym samym siłę naszego rynku. Dalsze losy zwyżki na GPW w Warszawie będą uzależnione od koniunktury na zagranicznych parkietach, jak również od jakości dalej prezentowanych wyników kwartalnych spółek.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Symboliczne wzrosty na GPW