DM BZWBK: Sytuacja na GPW znacznie się poprawiła

BZ WBK
opublikowano: 22-03-2005, 17:00

Po poniedziałkowej wyprzedaży wtorkowe notowania przyniosły uspokojenie nastrojów i wzrosty indeksów. Przy umiarkowanych obrotach na poziomie 650 milionów złotych WIG20 zyskał 1,93 procent.

Po poniedziałkowej wyprzedaży wtorkowe notowania przyniosły uspokojenie nastrojów i wzrosty indeksów. Przy umiarkowanych obrotach na poziomie 650 milionów złotych WIG20 zyskał 1,93 procent.

Po nerwowym początku notowań wywołanym słabym początkiem dnia w wykonaniu polskiej waluty, rynek mozolnie zabrał się za odrabianie strat z poprzedniej sesji. Wzmacniający się złoty osłabił presję podażową na akcjach polskich spółek, co pozwoliło kupującym do końca dnia przejąć inicjatywę. Wzrostowi pomogło również podwyższenie ratingu dla naszego kraju do pozytywnej przez S&P.

Sporo zyskały akcje PKNOrlen, TPSA, Pekao, BPH, Prokomu, do których dołączyli eksporterzy Polimex-Mostostal, Dębica i Groclin. Z większym trudem wzrost przychodził tym razem walorom PKO BP, KGHM, BZWBK i Agory. Spadkiem dzień zakończyły Orbis, Computerland i Kęty. Już bez dywidendy ponad procent straciły na wartości akcje Mondi. Słabiej spisały się akcje BACA, kontynuujące korektę po ubiegłotygodniowych szczytach. Informacja o ogłoszonym wezwaniu do sprzedaży akcji zawiesiła pod koniec dnia obrót akcjami rzeszowskiego Zelmera. Wieczorna decyzja FED dotycząca podwyżki stóp procentowych nie powinna zagrozić możliwej kontynuacji wzrostu. Podana nieco wyższa od oczekiwań inflacja za oceanem w lutym raczej przesądza podwyżkę o 25 punktów bazowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane