DM BZWBK: WIG 20 spróbuje powrócić do 1330 punktów

Przemek Barankiewicz
09-07-2003, 09:24

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów WIG stracił 0,7%, natomiast WIG-20 0,8%. Po nieco niższym otwarciu pojawił się silny popyt, który wyciągnął indeksy do nowych średnioterminowych maksimów. Druga część sesji przyniosła dość gwałtowne odwrócenie, sugerujące zaspokojenie popytu na akcję. Struktura spadku indeksów wskazuje na dalszy ciąg korekty na kolejnych sesjach, jednakże dzisiejsza sesja winna przynieść próbę wzrostu do 1.325-30 pkt. dla WIG-20, na zasadzie odreagowania wczorajszej wyprzedaży. Wsparciem dla indeksu jest wczorajsze minimum na 1.309 pkt. Przebicie tego poziomu będzie zapowiadało ruch w kierunku kluczowej obecnie dla indeksu strefy wsparcia na 1.257-62 pkt. Oporem dla indeksu jest wczorajsze maksimum na 1.343 pkt. Przebicie tego poziomu unieważni negatywny wydźwięk wczorajszego spadku i będzie stanowiło zapowiedź testu kolejnego oporu wynikające z luki z połowy czerwca ub. na 1.348-52 pkt.

Tym nie mniej wydźwięk wczorajszej sesji jest negatywny w związku z dużym wolumenem obrotu, który wyniósł 477 mln zł. W dalszym ciągu w centrum zainteresowania inwestorów znajdowały się walory największych spółek. Największe obroty miały miejsce na walorach TP S.A. PKN oraz Pekao. Po otwarciu spółki te wybiły się do nowych średnioterminowych maksimów, jednakże na wyższych poziomach cenowych pojawili się sprzedający, którzy dość zdecydowanie zaspokajali popyt. Pozytywne wrażenie po wczorajszej sesji pozostawiły walory Orbisu, który powrócił ponad dawno niewidziany poziom 20 zł.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: WIG 20 spróbuje powrócić do 1330 punktów