DM BZWBK: WIG20 przetestuje dziś wsparcie na 1900 pkt.

Artur Pisarzowski, Paweł Kubiak
06-01-2005, 10:04

Już dawno inwestorzy w Warszawie nie byli świadkami tak zdecydowanych spadków indeksów. WIG stracił 1,94 procent, zaś barometr największych spółek był jeszcze słabszy i spadł o 2,27 procent do swojego technicznego wsparcia 1910 punktów, wszystko przy wzroście obrotów do 640 mln zł.

Powodem eskalacji złych nastrojów były znaczące spadki we wtorek na amerykańskich parkietach. Możliwe podwyżki stóp za oceanem oraz przecena metali na rynkach surowcowych zachęciła do niespotykanego od dawna wyzbywania się tamtejszych akcji. U nas liderem spadków okazał się w środę KGHM, który tracąc ponad pięć procent, skutecznie pociągnął za sobą akcje pozostałych największych spółek. Ponownie mocno ucierpiał PKNOrlen do którego dołączyły PKO BP, Pekao i Prokom. Nieoczekiwany wzrost po porannym teście wsparcia zaliczył Softbank, który obok tajemniczo silnej Agory jako jedyny zyskał na wartości wśród spółek z WIG20. Na oczekiwane przez rynek noworoczne ożywienie przyjdzie najpewniej inwestorom jeszcze trochę poczekać. Dzisiejsza sesja powinna przynieść test przez WIG20 1900 pkt., pokonanie tego poziomu otworzy drogę spadkom do 1860 pkt.

KONTRAKTY

Wczorajsza sesja rozpoczęła się niemiłym akcentem dla strony popytowe, otwarcie notowań luką spadkową i wzmożony handel przed rozpoczęciem rynku kasowego wskazywały iż strona podażowa w trakcie sesji będzie aktywna. Rozpoczęcie notowań na poziomie 1950 pkt spowodowało pokonanie wzrostowej linii trendu która determinowała zwyżki od końca listopada ubiegłego. W trakcie sesji zadziałało wsparcie na poziomie 1926 pkt wynikające z grudniowych minimów cenowych i właśnie ten poziom wyznacza górne ograniczenie strefy wsparcia, dolne to szczyty z pierwszej dekady grudnia 1916 pkt. Następne istotniejsze z perspektywy analizy technicznej można umiejscowić na poziomie 1875 pkt. Najbliższy opór to spadkowa linia trendu znajdująca się obecnie na 1953 pkt jak również okolice wczorajszych maksimów cenowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Pisarzowski, Paweł Kubiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: WIG20 przetestuje dziś wsparcie na 1900 pkt.