DM BZWBK: wtorkowa sesja na GPW miała neutralne rozstrzygnięcie

opublikowano: 12-06-2007, 17:47

Otwarcie dzisiejszej sesji było neutralne z powodu braku zdecydowanych impulsów z rynków zagranicznych, a są one w ostatnim czasie jedynym motywem decydującym o otwarciu w którąś ze stron.

Krajowi gracze również po rozpoczęciu notowań ciągłych nie wykazywali chęci do określenia jasnego kierunku, indeks największych spółek przez pierwszą część sesji poruszał się w wąskim dwudziesto-punktowym przedziale zmian, dodatkowo brak obrotu nie pozwala na jasną ocenę tej konsolidacji i prognozowanie kierunku wybicia. Nieco zamieszania wprowadziło osłabienie eurolandu, przełożyło się to na nasz rynek, który w okolicach czternastej zaliczył ponad półprocentowy minus, kolejne godziny były już tylko gorsze. Ostatecznie WIG20 na zamknięciu osiągnął poziom 3637 pkt. odnotowując 1,18% spadek względem dnia poprzedniego. Bardzo słabo zachowywały się walory przede wszystkim PKN, który przeceniony został o -4,37%, z kolei TVN -4,11% i GTC -4,34%. Neutralnie oceniłbym zachowanie indeksu mWIG40, który od pierwszych minut sesji rozpoczął powolny proces osłabiania się osiągając dzienne minimum w okolicach trzynastej, jednak kiedy dopływały negatywne sygnały z europy nie pogłębił spadku osiągniętego w okolicach południa. Cały rynek można podsumować, że poruszał się w bok nie wpływając na zmianę średnioterminowej oceny technicznej. WIG osiągnął poziom 63 348 pkt. Zarówno strona popytowa jak i podaż zrobiły sobie dzisiaj odpoczynek od zdecydowanych ataków, a zmienność zapewniali coraz bardziej aktywni arbitrażyści domykający pozycje przed wygaśnięciem czerwcowej serii kontraktów terminowych, należy się również spodziewać, że aktywność ta będzie rosła coraz bardziej im będzie bliżej końca tygodnia.


Marcin Stosio
Makler DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: wtorkowa sesja na GPW miała neutralne rozstrzygnięcie