DM BZWBK: Wyprzedaż na GPW trwa

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 24-05-2006, 17:23

Po chwilowym wtorkowym zatrzymaniu spadków środowa sesja przyniosła kontynuację wyprzedaży akcji. Początek notowań w związku z mocnym wzrostem cen miedzi na rynkach towarowych pozwalał mieć nadzieję na opanowanie rozjuszonego niedźwiedzia jednak już po godzinie handlu pesymizm zaczął brać górę.

Po chwilowym wtorkowym zatrzymaniu spadków środowa sesja przyniosła kontynuację wyprzedaży akcji. Początek notowań w związku z mocnym wzrostem cen miedzi na rynkach towarowych pozwalał mieć nadzieję na opanowanie rozjuszonego niedźwiedzia jednak już po godzinie handlu pesymizm zaczął brać górę. Nadal, więc nie widać silniejszego popytu, który potrafiłby zatrzymać szybko spadającą windę.

Inwestorzy zagraniczni wyprzedają generalnie od dawna na wszystkich rynkach, w krajowych funduszach inwestorzy prawdopodobnie umarzają jednostki uczestnictwa lub konwertują na bardziej stabilne, fundusze emerytalne chcą kupić jak najtaniej, a gracze indywidualni myślą raczej o sprzedaży niż o kupowaniu. Na kupno przyjdzie, więc chyba dopiero czas, kiedy rynek znajdzie stabilniejszy poziom równowagi. Patrząc na ostatnią skalę wyprzedaży wydaje mi się, że moment ten jest już na wyciagnięcie ręki i określiłbym go na perspektywę max. 2 dni lub poziomu 2700 pkt na WIG20.

Pomimo 4% spadków na indeksach dzisiaj można już było zauważyć papiery, które nie poddawały się zbytnio presji podażowej. Z WIG20 był to w zasadzie tylko Lotos, który zakończył handel na wtorkowym poziomie 47 zł, a z pozostałych uwagę zwracała 2,7% zwyżka zbyt mocno przecenionego chyba ostatnio Millenium, 12% wzrost MNI, 1,7% wzrost Budimexu, czy bardzo stabilne zachowanie Mostostalu Warszawa czy Odlewni.

Tomasz Leśniewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane