DM BZWBK: Wysokie obroty wsparły przecenę na GPW

BZ WBK
opublikowano: 28-02-2005, 17:00

Miłe złego początki obserwowaliśmy podczas pierwszej w tym tygodniu sesji na warszawskim parkiecie.

Miłe złego początki obserwowaliśmy podczas pierwszej w tym tygodniu sesji na warszawskim parkiecie.

Brak bardziej zdeterminowanego kupna po początkowym wzroście indeksów wywołał przy mocno zwiększonych obrotach dystrybucję, a skutkiem tego osunięcie się rynku na ostatnich lutowych notowaniach. WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,88 oraz 1,23 procent z obrotem który przekroczył miliard złotych i były słabsze od rynku węgierskiego, który po sporych dziennych wahaniach ostatecznie zakończył dzień symbolicznym wzrostem. Znacznie spokojniej przebiegały notowania w Europie Zachodniej, gdzie indeksy utrzymywały się w okolicach piątkowych zamknięć.

Presja podażowa najbardziej dotknęła akcje PKNOrlen oraz TPSA, za którymi podążyły m.in. Pekao i PKO BP, a z mniejszych Stalexport i PGF. Zdecydowanie pozytywniej zachowały się walory KGHM, Kęt, Polimeksu, Computerlandu oraz Softbanku, te ostatnie po podaniu zaskakująco dobrych wyników finansowych za czwarty kwartał. Na szerszym rynku uwagę mógł zwrócić dramat WSiP, który z kolei po opublikowaniu fatalnego raportu za ostatni kwartał stracił na wartości siedem i pół procent. Boleśnie zakończył się poranny silny wzrost Elektrimu, po zapowiedziach o możliwym wszczęciu postępowania w sądzie w związku z piątkowymi wydarzeniami w PTC.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane