DM BZWBK: Wzrosty na GPW

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 04-10-2006, 17:18

Środowe notowana na GPW zakończyły się wzrostami niemal wszystkich indeksów giełdowych.

Środowe notowana na GPW zakończyły się wzrostami niemal wszystkich indeksów giełdowych.

Z ogólnej tendencji wyłamał się jedynie WIRR, który zaliczył kosmetyczny spadek. Najwyraźniej bo o 0,71 procent zwyżkował WIG20, jednak podobnie jak podczas ostatnich sesji towarzyszył temu skromny obrót, który przekroczył na całym rynku 820 milionów złotych. Po porannej niepewności, kiedy barometr największych spółek zanotował spadek i na krótko znalazł się poniżej 2900 punktów, z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić kupujący. Ich przewaga uwidoczniła się zwłaszcza w przypadku akcji PKO BP (3,02%), PGNiG (2,48%), KGHM (1,65%) i BPH (2,05%). Wyraźnie słabiej w tej grupie spółek zaprezentowały się tym razem Lotos i Netia.

Na szerokim rynku uwagę mogło zwrócić słabe zakończenie dnia w przypadku akcji Ciechu (-6,4%). Tyle samo straciły akcje Tras-Inturu, które handlowały się pierwszy raz bez prawa poboru, choć brak ceny akcji nowej emisji uniemożliwił odjęcie teoretycznej wartości prawa poboru od aktualnej ceny akcji.

Z kolei wciąż duże zainteresowanie kupujących towarzyszyło handlowaniu akcjami m.in. 09 NFI, Odlewni, Ganta oraz Mostostalu Płock. Silnym wahaniom podlegał kurs Elektrimu (23,4%), gdzie docierające na rynek informacje związane ze sprzedaniem aktywów telekomunikacyjnych DT oraz ostatecznie odroczeniem rozprawy w sprawie upadłości spółki do 27.X, dyktowały zmiany nastrojów. Przebieg sesji nie generuje czytelny sygnałów co do rozwoju sytuacji na rynku, a wyczekiwanie na wyraźny impuls potwierdza utrzymujący się relatywnie niższy poziom obrotów. Mimo słabszej postawy rynków surowcowych, utrzymanie dobrych nastrojów na amerykańskich parkietach może na początku czwartkowych notowań sprzyjać stronie popytowej w Warszawie.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Wzrosty na GPW