DM BZWBK: Wzrosty są zasługą wyłącznie wąskiej grupy spółek

BZ WBK
opublikowano: 04-02-2005, 16:52

Ostatnie w tym tygodniu notowania w Warszawie przyniosły zwyżki indeksów. WIG20 zdołał przebić się przez kolejny opór 1920 punktów i zakończył sesję 1,3 procent powyżej czwartkowego poziomu zamknięcia. WIG zyskał 1,35 procent, a obroty na rynku przekroczyły 640 mln zł.

Ostatnie w tym tygodniu notowania w Warszawie przyniosły zwyżki indeksów. WIG20 zdołał przebić się przez kolejny opór 1920 punktów i zakończył sesję 1,3 procent powyżej czwartkowego poziomu zamknięcia. WIG zyskał 1,35 procent, a obroty na rynku przekroczyły 640 mln zł.

Cały rynek nie sprawiał jednak przez większość dnia pozytywnego wrażenia, a do wzrostu rwały się jedynie pojedyńcze papiery. Agresywniejszy popyt, prawdopodobnie zagraniczny zaatakował ponownie wąska grupę największych spółek z TPSA (+3,5%) , PKO BP (+2,5%) i PKNOrlen (+2%) na czele. Dopiero końcowa część sesji ośmieliła nieco stronę popytową poprawiając szerokość rynku. Bez popytu słabsze były tym razem walory Agory, która zasłużyła już na korektę w okolice 56 złotych. Za to przez istotny techniczny opór zdołały przebić się walory Kredyt Banku (+8%) i przyspieszyły wzrost do ponad rocznych maksimów. Z kolei zwyżkę do nowych szczytów kontynuował TVN (+5,5%), zdecydowanie kupowany przez całe notowania. Ponad dziesięć procent zyskały: Elektromontaż Północ, Alchemia, Betacom, Bauma. Mocno skorygował się kurs Kopexu po ostatniej dynamiczniej zwyżce

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane