DM BZWBK: Zagraniczni gracze nadal aktywni na GPW

BZ WBK
21-02-2005, 16:57

Mimo braku sesji w poniedziałek za oceanem aktywność inwestorów instytucjonalnych w Warszawie okazała się na pierwszej w tym tygodniu sesji nieoczekiwanie spora.

Mimo braku sesji w poniedziałek za oceanem aktywność inwestorów instytucjonalnych w Warszawie okazała się na pierwszej w tym tygodniu sesji nieoczekiwanie spora.

Obroty co prawda nie osiągnęły kolejny raz z rzędu miliarda złotych, jednak zamknęły się przyzwoitym poziomem 750 milionów. Główny atak popytu w początkowej części sesji skoncentrował się m.in. na walorach Pekao, które przed sesją podało dobre wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku. Wzięciem cieszył się również PKNOrlen, PKO BP, BZWBK, KGHM oraz Prokom. Sporo chętnych do kupna miały zwłaszcza akcje największego polskiego banku, w przypadku którego obroty osiągnęły najwyższa na sesji wartość 156 milionów złotych. W miarę upływu czasu rynek wszedł w spokojną stabilizację, w czasie której udało się WIG20 poprawić szczyt z piątkowych notowań i ostatecznie zyskać 1,53 procent. Na szerszym rynku atmosfera była już zdecydowanie bardziej zróżnicowana co znalazło odbicie w słabszej postawie indeksów WIG (+0,96%) i MIDWIG (-0,30%). Do ceny emisyjnej 10 złotych wróciły po dłuższym okresie walory Pekaesu. Wyraźnie zyskały również Betacom, Kruk, Interia, Alchemia i MCI. Po złożeniu wniosku o upadłość przez Alstom prawie cztery procent na wartości stracił Elektrim. Sesja nie udała się również akcjom ERG Ząbkowice, Sanoka, Wawelu, DGA i Techmexowi.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Zagraniczni gracze nadal aktywni na GPW