DM IDM obniżył wycenę akcji PBG

Kamil Zatoński
16-07-2008, 10:16

W raporcie z 8 lipca analitycy DM IDM podtrzymali rekomendację trzymaj (przeważaj) dla akcji PBG. Ich wycenę obniżyli o 2 proc. do 348 zł.

Adrian Kyrcz, autor opracowania, prognozuje, że w drugim kwartale przychody spółki wzrosły o 68 proc. r/r do 528,9 mln zł. Dużo niższa była jednak dynamika zysku brutto ze sprzedaży (wzrost o 16 proc. do 59,2 mln zł).
- Zdecydowały o tym trzy przyczyny. Po pierwsze – obciążenie wyników grupy przez rezultaty spółki zależnej Hydrobudowa 9. Wciąż realizuje ona długoterminowe kontrakty, które są nierentowne. Po drugie – umocnienie złotego do euro (większość kontraktów PBG w sektorze ochrony środowiska rozliczana jest we wspólnej walucie). Po trzecie – jednostka dominująca i jej spółki zależne w drugim kwartale w większym stopniu musiały korzystać z podwykonawców, co przełożyło się na niższą rentowności – napisano w raporcie.

Według DM IDM, zyskl operacyjny spółki wzrósł w drugim kwartale o 37 proc. do 43,3 mln zł (z czego 13,5 mln zł pochodzi z rewaluacji gruntów). Zysk netto grupy spadł natomiast według analityków o 13 proc. do 27,7 mln zł.

- Spodziewana słaba wymowa powtarzalnych wyników spółki w drugim kwartale powinna być jednak z nawiązką zrekompensowana podwyżką prognoz przez zarząd, a także oczekiwanymi wygranymi przetargami. (…) Dlatego nie zmieniamy naszej krótkoterminowej rekomendacji „przeważaj” w stosunku do rynku i pozostawiamy długoterminowe zalecenie „kupuj” – napisano w raporcie.

O godz. 10.16 kurs PBG spadał o 0,8 proc. do 206,20 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM IDM obniżył wycenę akcji PBG