DM IDM: Rynek niesłusznie zapomniał o Vindexusie

opublikowano: 19-02-2014, 00:00

Giełda

Notowania akcji spółki, działającej na rynku wierzytelności, rosły we wtorek 18 lutego o ponad 10 proc., po tym jak Bernard Gaworczyk, analityk DM IDMSA, wydał rekomendację „kupuj” z ceną docelową 10,5 zł — to 65 proc. powyżej kursu na GPW.

— Vindexus to niewielka, kontrolowana przez rodzinę Kuchnów firma, która kupuje wierzytelności osób fizycznych przede wszystkim od banków. Pozostaje w cieniu dużych graczy, takich jak Kruk czy Kredyt Inkaso, i jest ignorowana przez inwestorów — naszym zdaniem niesłusznie — podkreśla Bernard Gaworczyk.

Specjalista docenia perspektywy rozwoju biznesu i sposób zarządzania spółką. Zwraca też uwagę, że idzie czas żniw z portfela wierzytelności,zbudowanego w ostatnich latach.

Według szacunków Bernarda Gaworczyka, w 2013 r. zysk netto spółki wyniósł 7,7 mln zł (wobec 7,4 mln zł w 2012 r.), a w 2014 r. wzrośnie do 10,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu