DM IDM zaskoczy rynek

KZ, AS
16-04-2008, 11:10

Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDM zapowiedział w TVN CNBC Biznes niespodziankę dla akcjonariuszy. Na razie to nie pomaga, a kurs zalicza dziesiątą spadkową sesję z rzędu.

Dziś o godz. 11.02 akcje spółki wyceniano na 6,39 zł, po spadku o 5,2 proc. W sumie przez ostatnie dwa tygodnie notowania obniżyły się o 27 proc.

IDM-kurs dzienny

Niespodzianka, którą zapowiada prezes IDM-u, ma dotyczyć wyników brokera za pierwszy kwartał tego roku.
- Wyniki I kw. będą bardzo dobre. Jestem z nich zadowolony i myślę, ze inwestorzy też będą zadowoleni, jak je zobaczą. W porównaniu z oczekiwaniami rynku pozytywnie zaskoczymy – powiedział Leszczyński.

Prezes DM IDMSA z optymizmem patrzy też w przyszłość.
- Minimum na ten rok to powtórka wyników ubiegłorocznych. Wierzę jednak, że znacząco je poprawimy – powiedział Leszczyński.

W tym roku DM IDMSA planuje wprowadzić na warszawski parkiet 10 spółek – mniej więcej tyle, ile w ubiegłym roku.

Priorytetem dla DM IDMSA jest jednak planowana własna emisja akcji. Broker chce z niej pozyskać 120 mln zł.
- Mamy różne cele inwestycyjne. Najważniejszy to uruchomienie banku. Mamy już podstawową kadrę, która przygotowuje wniosek o licencję do Komisji Nadzoru Finansowego – powiedział Leszczyński.
 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM IDM zaskoczy rynek