DM IDMSA zyskał inwestora

GN
opublikowano: 31-01-2012, 00:00

Dziś broker ogłosi „istotne wydarzenie dla grupy”. Według naszych informacji, chodzi o wejście Warsaw Equity.

Dziś o godz. 11 rozpocznie się konferencja zwołana naprędce przez DM IDMSA. Spółka chce pochwalić się „istotnym wydarzeniem dla grupy”. Według naszych ustaleń, chodzi o wejście do akcjonariatu grupy Warsaw Equity Management, o czym „Puls Biznesu” pisał w ubiegłym tygodniu.

Nasze źródła mówią, że fundusz obejmie niespełna 10 proc. akcji. Więcej nie może, bo wymaga to zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Nie udało nam się ustalić, jaka będzie struktura transakcji. Jedno z naszych źródeł wskazuje, że Warsaw Equity Management weźmie udział w podwyższeniu kapitału, dzięki czemu mocno zadłużony broker złapie oddech.

Drugie sugeruje, że w ręce nowego akcjonariusza wejdą akcje sprzedane pod koniec listopada przezł Marka Falentę, który postanowił wycofać się z brokera (prezes Grzegorz Leszczyński zapowiadał wówczas, że będzie szukał na nie kupca). Trzeba też pamiętać, że po ostatnim skupie broker kontroluje 3,6 proc. akcji własnych.

DM IDMSA potrzebuje wsparcia, bo dekoniunkturawpędziła go w problemy. Po trzech kwartałach spółka miała prawie 13 mln zł straty netto i przychody znacząco niższe niż przed rokiem. Według rynkowych spekulacji, czwarty kwartał był jeszcze gorszy. Warsaw Equity Management to grupa założona przez Mariusza Banaszuka, który historycznie wywodzi się z Elektrimu.

Najbardziej znana transakcja funduszu to Gadu- -Gadu. Przy tej okazji firmy się poznały, bo DM IDMSA pracował przy upublicznieniu komunikatora. W 2010 r. Warsaw Equity Management miał blisko 98 mln zł zysku netto przy 887 tys. zł przychodów.

JUŻ PISALIŚMY

„PB” z 27-29.01.2012 r.

Informowaliśmy o tym, że Warsaw Equity interesuje się DM IDMSA. Wygląda na to, że strony dobiły targu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy