DM Millennium: NEUTRALNIE dla akcji Banku Handlowego

(Artur Szymański)
opublikowano: 11-03-2005, 13:41

Analitycy DM Millennium w raporcie z 4 marca podtrzymali wcześniejszą rekomendację „neutralnie” dla akcji Banku Handlowego. Jeden walor wyceniają na 66,7 zł.

Analitycy DM Millennium w raporcie z 4 marca podtrzymali wcześniejszą rekomendację „neutralnie” dla akcji Banku Handlowego. Jeden walor wyceniają na 66,7 zł.

Wycena w stosunku do poprzedniego raportu wzrosła o 3,6 zł głównie wskutek spadku stóp procentowych i zmianie cen akcji konkurentów. „Mając na uwadze jedynie 4-proc. potencjał wzrostów podtrzymujemy rekomendację „neutralnie” na walory spółki" - czytamy w raporcie.

Zdaniem Marcina Materny, autora raportu, walory Banku Handlowego są notowane na poziomie zbliżonym do wartości fundamentalnej. Czynnikiem, który może wpływać na zainteresowanie inwestorów akcjami banku jest perspektywa wypłaty wysokiej dywidendy w 2005 r. (3,2 zł).

„W dłuższym terminie nie uznajemy jednak akcji spółki za atrakcyjną inwestycję, co wynika z niskiej dynamiki rozwoju banku na tle konkurentów (utrata udziałów w rosnącym rynku).” – napisał Marcin Materna.

Pełna treść raportu: BH_2005.03.04.pdf

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane