DM Millennium: NEUTRALNIE dla akcji Pekao

opublikowano: 20-08-2003, 10:00

Marcin Materna, analityk DM Millennium podtrzymał rekomendacje NEUTRALNIE dla Pekao SA. W raporcie z 11 sierpnia cene docelową akcji banku oszacował na 103 zł.

Autor raportu zwraca uwagę, że choć Peako osiągnął lepszy niż oczekiwano wynik netto w drugim kwartale, stało się tak głównie za sprawą niższych rezerw. Patrząc na wynik operacyjny był to najgorszy kwartał banku od 2001 roku, twierdzi Materna. Powodem jest spadek dochodów odsetkowych banku wynikający z niekorzystnych zmian w bilansie spółki, wzrostu udziału papierów dłużnych kosztem kredytów oraz spadku wartości depozytów i emisji wyżej oprocentowanych obligacji.

Materna zwraca także uwagę na dalszy negatywny wpływ na wyniki Pekao strat generowanych z działalności leasingowej, a także utratę przez bank udziału w rynku kredytów.

- Pod względem wskaźników bazujących na zysku netto, walory Pekao pozostają jednymi z najtańszych akcji bankowych na parkiecie (P/E 2004 13,4 wobec średniej 17,1). Niepokojącym czynnikiem jest stały spadek udziału banku na rynku kredytów - pomimo zapowiedzianej zmiany prezesa, polityka banku względem klientów pozostanie zapewne dość konserwatywna. Sprawi to, że portfel należności banku nie wzrośnie znacząco w okresie najbliższych miesięcy. Wyjątkiem będą tu kredyty hipoteczne, jednak w tym przypadku orientacja banku na udzielanie kredytów złotówkowych spowoduje, że również w tym segmencie udział Pekao w rynku nie będzie odpowiadać potencjałowi spółki. Biorąc pod uwagę obecną wycenę giełdową banku oraz naszą waluację spółki, nie widzimy obecnie podstaw do wyższej niż neutralna rekomendacji dla akcji Pekao – głosi raport DM Millennium.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / DM Millennium: NEUTRALNIE dla akcji Pekao