DM Millennium podtrzymał rekomendację ‘redukuj’ dla akcji TP SA, podniósł wycenę

Internet Securities
opublikowano: 15-03-2006, 13:49

DM Millennium podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA), podnosząc jednocześnie wycenę do 21,1 zł za walor, wynika z raportu datowanego na 7 marca, odtajnionego w środę.

DM Millennium podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA), podnosząc jednocześnie wycenę do 21,1 zł za walor, wynika z raportu datowanego na 7 marca, odtajnionego w środę.

W chwili wydania raportu kurs akcji spółki wynosił 23,0 zł. W środę ok. godz. 13:11 za akcje TP SA trzeba było płacić 21,2 zł, po wzroście o 2,91%.

„Niskie notowania spółki to nie tylko efekt zbliżającej się głębszej liberalizacji rynku i zwiększonej konkurencji w Polsce. To także efekt osłabienia się głównych indeksów telekomunikacyjnych na parkietach europejskich. Pomimo nieznacznego podwyższenia wyceny (z 20,1 zł do 21,1 zł) na akcję, spółka wciąż jest notowana z premią do naszej waluacji, dlatego podtrzymujemy rekomendację redukuj” – podano w raporcie.

Analitycy oczekują w najbliższych latach dalszego pogarszania się otoczenia rynkowego TP SA.

„Spodziewany jest debiut czwartego operatora komórkowego oraz operatorów wirtualnych i to na rynku bliskim nasycenia. Rozwój nowych technologii WiMAX i VoIP to kolejne, obok substytucji telefonii stacjonarnej przez komórkową, negatywne dla TP SA czynniki” – napisali w raporcie.

„Wpłynie to na powolną erozję zarówno przychodów, jak i marż spółki. Procesu tego nie będzie w stanie zahamować ani ogłoszona niedawno strategia spółki, ani sukcesy Centertela” – czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane