DM PBK: futures powinny nadal spadać

Przemek Barankiewicz
09-07-2001, 18:37

Po piątkowym dynamicznym odbiciu kursu kontraktów, dzisiaj rynek powrócił do tendencji spadkowej. Jak to już bywa ostatnimi dniami sesja zawierała elementy dramatu. Mając na względzie duży spadek, jaki miał miejsce w piątek na giełdzie nowojorskiej, rozpoczęcie notowań kontraktów na WIG 20 wypadło dość optymistycznie – na poziomie o 1 pkt wyższym od ostatniego zamknięcia. W pierwszych minutach handlu tendencja była lekko wzrostowa, wraz jednak z pogarszającą się sytuacją na giełdach Eurolandu optymizm gasł a w momencie rozpoczęcia handlu na rynku kasowym zanikł zupełnie. W trakcie sesji inwestorzy kilkakrotnie próbowali podciągać kurs kontraktów, jednak słabość rynku kasowego niweczyła wszystkie próby.

Sytuacja techniczna nie uległa większym zmianom. Rynek wciąż znajduje się w dość newralgicznym punkcie, z którego dość płynnie może ruszyć w dowolną ze stron. Krótkoterminowe wskaźniki techniczne (Stochastic Oscillator, Stochastic Momentum Index) wciąż utrzymują sygnały kupna. Wskaźniki średnioterminowe informują, że rynek znajduje się w silnym trendzie spadkowym, ale jednocześnie dają pewne szanse na poprawę notowań w bliskiej przyszłości - Trix zatrzymał spadek, a MACD nieznacznie zbliżył się do linii sygnału. Nadzieje na wyhamowanie zniżki daje też piątkowe wybicie z kanału spadkowego. Nie są to jednak na tyle silne sygnały by można było liczyć na poprawę notowań w najbliższych dniach. Zanim bowiem dojdzie do korekty wzrostowej rynek może wpaść jeszcze w jedną spiralę spadków. Pierwszym sygnałem świadczącym o możliwości wystąpienia pesymistycznego scenariusza będzie spadek kursu poniżej linii trzysesyjnej tendencji wzrostowej – jutro będzie ona przebiegać na wysokości 1200 pkt.

Dariusz Nawrot, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: futures powinny nadal spadać