DM PBK: indeksy w Warszawie nadal mogą rosnąć

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 20-11-2001, 17:25

Rozpoczęcie notowań na giełdach zachodnich oraz na rodzimym rynku terminowym zapowiadało spadkową tendencję. I rzeczywiście scenariusz tez znalazł potwierdzenie po otwarciu rynku kasowego. Co prawda byki podjęły w pierwszej godzinie handlu próbę wydźwignięcia indeksu WIG20 powyżej poniedziałkowego zamknięcia, lecz okazała się ona nieudana. W konsekwencji kursy większości akcji rozpoczęły marsz na południe. WIG20 przełamał wsparcie na poziomie 1320pkt. Słabo spisywały się walory m.in. Elektrimu, Softbanku, Prokomu, TPSA. Po raz kolejny spore emocje towarzyszyły notowaniom Stalexportu – tym razem byliśmy świadkami spadków. Otuchy bykom nie przyniosło również otwarcie sesji w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie indeks WIG20 zamknął się na poziomie 1312.3pkt.

Mimo dzisiejszej deprecjacji i przełamania przez WIG20 wsparcia na 1320pkt. szanse na wzrosty nie zostały przekreślone. Ważne jednak, by indeks ten szybko powrócił powyżej tego poziomu, a przynajmniej nie pogłębił spadków. W przypadku kontynuacji zniżki presja strony podażowej mogłaby znacznie wzrosnąć. Wówczas najbliższe wsparcia znajdują się w strefie 1280-1290pkt. Warto pamiętać, że w czwartek sesji w USA nie ma. To może powstrzymywać europejskich inwestorów od wyraźniejszych ruchów.

Paweł Dagiel, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: indeksy w Warszawie nadal mogą rosnąć