DM PBK: kolejne spadki na rynku futures

Marek Druś
11-07-2001, 17:43

Dzisiejsza sesja przyniosła kolejny spadek na rynku terminowym i ustanowienie nowego ponad dwuletniego minimum kursu kontraktów na WIG 20. Był to już dziesiąty spadek, jaki miał miejsce podczas ostatnich dwunastu sesji. Przebieg notowań na rynku kasowym może napawać jednak umiarkowanym optymizmem – widać było dzisiaj duży popyt na większości spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 i tylko fatalne zachowanie Elektrimu (-7,9%) spowodowało, że indeks i kontrakty zakończyły sesję na wyraźnych minusach.

Ukształtowana podczas dzisiejszych notowań świeca w kształcie młota stwarza szanse na wystąpienie korekty wzrostowej w najbliższych dniach. Malejącą siłę podaży obrazuje dzisiejszy poziom obrotów – spadły one w porównaniu z wtorkowymi o 15%. Argumentem świadczącym o możliwości rychłego zwrotu na rynku jest przekonanie większości uczestników o kontynuacji spadków – w trakcie sesji baza wynosiła nawet –18 pkt. Najprawdopodobniej już jutrzejsza sesja da odpowiedź na pytanie czy z obecnego poziomu można liczyć na większe odbicie cen. Obecnie wsparciem dla kontraktów jest poziom dzisiejszego minimum – 1131 pkt. Można przypuszczać, że przy ewentualnej kiepskiej sesji w USA i nie najlepszych wynikach publikowanych po sesji przez Yahoo! i Motorolę wsparcie to będzie jutro testowane. Jeżeli test zakończy się pomyślnie, to na rynku w następnych dniach może wystąpić szybki ruch w górę. Po dzisiejszej sesji jednak silnych technicznych przesłanek świadczących o możliwości zakończenia spadków jeszcze nie ma – ani wskaźniki krótko- ani średnioterminowe nie wykazują oznak poprawy sytuacji na rynku.

Dariusz Nawrot, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: kolejne spadki na rynku futures