DM PBK - komentarz techniczny futures

22-01-2001, 18:45

Dzisiejsza sesja przyniosła znaczny spadek kursu kontraktów na WIG 20 (o 1,6 proc.). Główna część spadku (23 pkt) miała miejsce po konferencji prasowej, podczas której RPP poinformowała o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie. Spadek po takim komunikacie był dość zaskakujący – zdecydowana większość analityków uważała bowiem, że RPP nie dokona zmian w polityce monetarnej.

Tak czy owak sytuacja techniczna kontraktów pogorszyła się. Na wykresie powstała świeca o długim czarnym korpusie, która pochłonęła połowę ostatnich wzrostów. Pocieszające jest to, że została ona ukształtowana przy niezbyt dużym obrocie, co nieco ogranicza jej negatywną wymowę. Aby dzisiejszą sesję można jednak było potraktować jako korekcyjną, rynek powinien już dziś lub jutro ruszyć do góry. Jeżeli tak się nie stanie kontrakty powrócą do tendencji spadkowej. Rangę obecnego poziomu cenowego podnosi oscylator MACD – na czwartkowej sesji wyhamował spadki tuż przed poziomem zerowym i wydawało się, że będzie próbował przebić w górę linię sygnału. Niestety dzisiejsza sesja zmniejszyła szanse na szybką realizację takiego scenariusza.

Dariusz Nawrot

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK - komentarz techniczny futures