DM PBK - komentarz techniczny futures

opublikowano: 01-02-2001, 17:36

Dzisiejsza sesja nie wniosła większych zmian do obrazu rynku kontraktów i upłynęła pod znakiem niewielkich zmian cen. Wzrosły natomiast obroty i liczba otwartych pozycji. Wydaje się jednak, że wkrótce mogą pojawić się wyraźniejsze rozstrzygnięcia, co do kierunku, w którym może podążyć w najbliższym czasie rynek. Kurs kontraktów znalazł się bowiem w pobliżu najbliższego potencjalnego wsparcia, które stanowi przebita linia trendu spadkowego z początku stycznia br., biegnąca na wysokości ok. 1832 pkt. Jednym z możliwych w tej sytuacji wariantów jest scenariusz przewidujący, że ostatnie spadki stanowią ruch powrotny, po którym rynek podejmie kolejną próbę kontynuacji zwyżki.

Z drugiej jednak strony pewne obawy budzić może ważny opór, który tworzy linia tendencji wzrostowej z 13.01, biegnącej aktualnie na poziomie ok. 1780 pkt., który uzupełnia luka bessy w przedziale 1884-1895 pkt. Bariera ta jest dość silnym ograniczeniem i jakkolwiek można spodziewać się jej testu, to jednak zdecydowane przebicie w najbliższym czasie wydaje się raczej mało prawdopodobne. Niezdecydowanie na rynku potwierdzają także średnie z 13, 34 i 55 sesji, znajdujące się w układzie typowym dla konsolidacji, a SK34 stanowiła w ostatnich dniach skuteczną zaporę dla zwyżki.

Jacek Buczyński

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK - komentarz techniczny futures