DM PBK: Kontrakty terminowe zbliżają się do linii oporów

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 20-03-2001, 18:39

Dzisiejsza sesja przyniosła kolejny wzrost kursu kontraktów terminowych, a w najbliższych dniach można oczekiwać wyraźniejszych rozstrzygnięć co do kierunku krótkoterminowej koniunktury. Wykres znajduje się bowiem w pobliżu jednej z najważniejszych barier podażowych - w obszarze 1396-1441 pkt. W tej strefie położona jest luka bessy z 12.03, której znaczenie wzmacnia linia trendu spadkowego z początku lutego br. oraz średnia z 13 sesji. W tej sytuacji jest więc wysoce prawdopodobne, że wynik testu tego oporu może zdecydować o powodzeniu ostatniej próby wzrostowej. Zdecydowane przełamanie tego ograniczenia znacznie zwiększyłoby szanse na wyraźniejszą zwyżkę kursu, nie wykluczając osiągnięcia w najbliższym czasie okolic ok. 1550-1580 pkt.

Zwiększona presja podaży, jakiej można spodziewać się w obrębie powyższej bariery powoduje jednak, że jej pokonanie w najbliższym czasie będzie niezwykle trudnym zadaniem. Jeżeli więc w najbliższym czasie rynek nie zdoła uporać się z tym ograniczeniem, nie można wykluczyć ponownego testu dna z 14.03 na wysokości 1241 pkt.

Poprawie uległo również zachowanie wskaźników technicznych. Dzienny RSI wygenerował sygnał kupna przecinając poziom wyprzedania. Wyraźny wzrost kontynuuje również ROC, a ruch ten doprowadził do pokonania linii trendu spadkowego z połowy grudnia ub.r. MACD zbliża się z dołu do swej średniej, a jej ewentualne pokonanie byłoby ważnym sygnałem dającym szanse na wyraźniejszy wzrost kontraktów. Należy jednak podkreślić, że te sygnały zapowiadające poprawę koniunktury potwierdzi dopiero pokonanie wspomnianego oporu.

Jacek Buczyński

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: Kontrakty terminowe zbliżają się do linii oporów