DM PBK: na GPW panował spokój

Marek Druś
28-05-2001, 16:47

Piątkowa przecena za oceanem, wywołana wolniejszym wzrostem gospodarczym w USA w pierwszym kwartale br. (PKB wzrósł o 1,3% wobec spodziewanych 1,7%) skłaniała do umiarkowanego optymizmu przed rozpoczęciem notowań w Warszawie.

Dzisiejsze notowania nie dostarczyły inwestorom zbyt wielu emocji. Początek sesji to niewielka przecena akcji. Główne indeksy traciły około 0,5%. W miarę upływu czasu nastroje na GPW poprawiały się. Jednak strona popytowa nie była w stanie doprowadzić do trwalszej tendencji wzrostowej. Praktycznie przez całą sesję warszawskie indeksy oscylowały w okolicach poziomów z piątkowego zamknięcia. Ostatecznie WIG20 zakończył sesję na poziomie 1473 pkt. (-0,18%). Lepiej zachował się indeks reprezentujący spółki nowej ekonomii (TechWIG), który na zamknięciu podliczono na 955 pkt. (0,21%).

Po piątkowym spektakularnym wzroście, wywołanym pogłoskami o skupowaniu akcji Stomilu Olsztyn przez jedną z instytucji finansowych na zlecenie koncernu Michelin, dzisiejsza sesja nie była już tak udana dla tego waloru. Oponiarska spółka, po chwilowym wzroście podczas pierwszych minut sesji, straciła ostatecznie 2,06%, kończąc notowania na poziomie 23,8 zł.

Gorzej wiodło się dziś także Mostostalowi Warszawa. Jego kurs po ostatniej sesji zeszłego tygodnia, kiedy to wzrósł o 5,05%, dziś zakończył sesję na poziomie 10,95 zł (4,37% strata). Wzmożone, piątkowe zakupy były wynikiem deklaracji dwóch skłóconych akcjonariuszy o chęci współpracy.

Podczas dzisiejszych notowań przecenie uległy również walory PKN-u i Elektrimu, które straciły odpowiednio 1,03% i 1,45%. Nadal nie widać zainteresowania akcjami TPSA. Jej kurs od dłuższego czasu porusza się w okolicach 21 zł. W dniu dzisiejszym walor ten zakończył notowania na tym samym poziomie jak w piątek.

Rafał Popiel, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM PBK: na GPW panował spokój