DM PBK: na rynek futures mogą powrócić spadki

17-07-2001, 19:17

Dzisiejsza sesja na rynku kontraktów terminowych przyniosła powstrzymanie wzrostów, a czarnej świecy wskazującej na ponowne uaktywnienie inwestorów grających na zniżkę towarzyszył zwiększony wolumen obrotów. Takie zachowanie nie oznacza wprawdzie jak na razie zakończenia wzrostowej korekty, ale w najbliższych dniach stawia pod znakiem zapytania jej kontynuację.

Warto bowiem zauważyć, że impet wzrostów wyczerpał się w okolicach jednego z najbliższych oporów, który wyznacza dno z 19.06 na wysokości ok. 1254 pkt., bez pokonania którego nie można liczyć na wyraźniejszą poprawę koniunktury. Jednocześnie takie zachowanie kontraktów zwiększa prawdopodobieństwo testu silnego wsparcia położonego w strefie ok. 1158-1178 pkt., gdzie znajduje się okno hossy z 12.07 będące elementem formacji gwiazdy porannej oraz przełamana linia trendu spadkowego z początku czerwca br.

Od wyniku tej próby zależeć może kierunek koniunktury na rynku, gdyż w przypadku skutecznej obrony tego ograniczenia mielibyśmy do czynienia jedynie z ruchem powrotnym do linii trendu. W takim wariancie można wkrótce oczekiwać kolejnego impulsu wzrostowego, który powinien przełamać wspomniany poziom 1254 pkt., otwierając tym samym drogę do ataku na kolejną ważną barierę podażową w strefie ok. 1320-1330 pkt.

Sytuację znacznie pogorszyłoby natomiast ewentualne przebicie najbliższego wsparcia, które jest ostatnią zaporą dla spadku w pobliże dna z 11.07 na wysokości 1131 pkt. Jest dość prawdopodobne, że realizacja powyższego scenariusza może doprowadzić do przebicia w najbliższym czasie ostatniego minimum, co będzie równoznaczne z powrotem do tendencji spadkowej i zwiększy groźbę silniejszej przeceny.

Jacek Buczyński

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: na rynek futures mogą powrócić spadki