DM PBK: na rynku futures stabilizacja

Marek Druś
25-07-2001, 20:22

W porównaniu do rynku kasowego segment kontraktów terminowych prezentuje się w ostatnich dniach dość dobrze. Dzisiejsza sesja była drugą z rzędu, która stabilizację notowań, jednak towarzyszyło jej zmniejszenie wolumenu obrotu. Takie zachowanie może więc sygnalizować zbliżającą się próbę odreagowania ostatnich spadków, tym bardziej że rynek znajduje się obecnie w okolicach jednego z ważniejszych poziomów wsparcia.

Byki skutecznie bronią się w okolicach minimum formacji gwiazdy porannej z 11.07 na wysokości ok. 1131 pkt., które mimo naruszenia udało się jak na razie utrzymać. Tym samym należy uznać, że układ ten zapowiadający wzrostowe odbicie nadal zachowuje swą ważność, a ostatni spadek można klasyfikować jak na razie jako ruch powrotny. Do momentu sforsowania powyższej bariery nie można więc przekreślać szans na ewentualne odbicie, które poprawiłoby krótkoterminową sytuację na rynku kontraktów. Skuteczny test poprzedniego dna zwiększyłby bowiem prawdopodobieństwo wyraźniejszej zmiany trendu, ale nie można zapominać, że wiarygodniejsze sygnały potwierdzające taki scenariusz mogą pojawić się dopiero w momencie przełamania linii trendu spadkowego z początku czerwca br. biegnącej aktualnie na wysokości ok. 1180 pkt. wzmocnionej przez średnią z 13 sesji oraz wierzchołka z 16.07 na poziomie 1242 pkt. Niewykluczone jednak, że potencjalny wzrost doprowadzi wkrótce do testu pierwszego z tych oporów.

Szczególnie ważny będzie również najbliższy okres z punktu widzenia wskaźników technicznych, o czym świadczy zachowanie MACD i Stochastic’a. Pierwszy z nich znajduje się bowiem w pobliżu linii sygnału, a poprawa koniunktury zmniejszyłaby ryzyko jej przebicia. Sochastic natomiast wygenerował sygnał kupna przecinając swą średnią, ale jego potwierdzeniem będzie dopiero przebicie poziomu wyprzedania.

Jacek Buczyński, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: na rynku futures stabilizacja