DM PBK: na rynku futures wiało nudą

Marek Druś
opublikowano: 20-03-2002, 18:21

Dosyć nudna sesja z małą zmiennością kursu i niewielkim wolumenem. Właściwie można ją potraktować jako przystanek po dość dynamicznym spadku. Podobnie jak wczoraj tak i przez większą część dzisiejszych notowań można było obserwować dużą wiarę w odbicie rynku kasowego – baza niemal przez całą sesję była dodatnia (momentami dochodziła do +12 pkt a na zamknięciu wyniosła +6 pkt).

W obrazie technicznym radykalnych zmian nie ma. Rynek nadal znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym i na razie nie ma wiarygodnych sygnałów zmiany tej tendencji. Uformowana dzisiaj na wykresie biała świeca z cieniem od dołu nie pozwala na razie na optymizm. Kurs co prawda kolejny raz zatrzymał się na poziomie minimum z 22 lutego (1321 pkt) oraz w rejonie luki hossy z 4 stycznia (1315 – 1331 pkt), ale styl dzisiejszego odbicia nie był imponujący - wolumen był dwukrotnie niższy niż wczoraj. W optymistycznym wariancie taki kształt świecy może zaowocować wzrostem kursu w trakcie jutrzejszej sesji do poziomu 1345 pkt (górna linia w dwutygodniowym kanale spadkowym). To chyba jednak wszystko na co będzie stać stronę popytową w obecnej sytuacji. Większość wskaźników analizy technicznej potwierdza obecną tendencję spadkową, nie wskazując na możliwość wyraźniejszej poprawy notowań. Za zahamowaniem spadków w najbliższych dniach przemawia tylko duże wyprzedanie na szybkich wskaźnikach – nie jest to jednak argument, który znacząco zwiększałby prawdopodobieństwo wzrostów w krótkim terminie.

Reasumując kolejna udana obrona poziomu luki hossy najbliższych 4 stycznia nie uprawnia na razie do optymizmu, stwarza jednak szansę na zahamowanie spadków na najbliższych sesjach. W perspektywie najbliższych tygodni wciąż jednak bardziej prawdopodobne są spadki. Poziomami, z których prawdopodobne jest większe odbicie są dopiero dolne linie w krótko- i średnioterminowym kanale spadkowym (dzisiaj przebiegają na poziomie 1290 pkt).

Dariusz Nawrot, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: na rynku futures wiało nudą