DM PBK: na rynku futures wyhamowanie wzrostów

Marek Druś
26-06-2001, 17:51

Wzrostowe odreagowanie na rynku kontraktów zostało dziś powstrzymane w obrębie jednego z potencjalnych obszarów oporu. Dynamiczna przecena jaka nastąpiła w tym rejonie zniosła większość poprzedniej zwyżki, a nie bez znaczenia jest też fakt, że towarzyszyły jej zwiększone obroty. Byki nie potrafiły więc sforsować najbliższej bariery, którą tworzy okno bessy z połowy czerwca br. w przedziale ok. 1319-1333 pkt. wzmocnionej przez znajdującą się w pobliżu średnią z 13 sesji. Sygnał ten można więc uznać za oznakę poważnej słabości rynku, a takie zachowanie zmniejsza nadzieję na wyraźniejsze odbicie w najbliższych dniach.

Jednocześnie wzrosła groźba realizacji scenariusza przewidującego wystąpienie wkrótce kolejnego testu silnego wsparcia znajdującego się na wysokości ok. 1251-1254 pkt. W tym rejonie znajduje się minimum z połowy marca br. oraz dna z poprzedniego tygodnia. Wynik tej próby będzie jednym z najważniejszych sygnałów decydujących o kierunku krótkoterminowej koniunktury. Skuteczna obrona tego ograniczenia może okazać się impulsem dla kolejnych prób odreagowania spadków, w ramach których może wkrótce dojść do ponownych ataków na wspomniany opór. Przebicia wsparcia będzie z kolei równoznaczna z powrotem do trendu spadkowego i otworzy drogę do wyraźniejszych spadków kursu. Sytuacja wskaźników technicznych nie uległa większym zmianom. Mimo przeceny MACD i ROC utrzymały się w ruchach wzrostowych, a najbliższe dni będą szczególnie istotne w przypadku MACD. Znajduje się on bowiem w pobliżu swej średniej i przygotowuje się do testu linii sygnału. Jej pokonanie byłoby ważną oznaką zapowiadającą możliwość dalszych wzrostów, ale w obliczu prawdopodobnej zniżki w najbliższych dniach istnieje spore ryzyko, że test zakończy się niepowodzeniem.

Jacek Buczyński, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: na rynku futures wyhamowanie wzrostów