DM PBK: Na rynku terminowym nadal dominuje podaż

Przemek Barankiewicz
19-06-2001, 19:11

Po silnych spadkach na rynku kontraktów terminowych byki próbują w ostatnich dniach bronić najsilniejszego obecnie wsparcia znajdującego się na wysokości ok. 1250 pkt., gdzie znalazło się minimum kursu z 14.03. Dzisiejsza sesja przyniosła sporą zmienność nastrojów czego wyrazem jest powstała na wykresie świeca z dość długimi cieniami. Takie zachowanie w pobliżu wspomnianego ograniczenia może więc zapowiadać podjęcie w najbliższym czasie próby odreagowania przeceny, ale jak na razie trudno na tej podstawie poszukiwać powodów do większego optymizmu.

Większość sygnałów potwierdza bowiem dominację niedźwiedzi na rynku i wydaje się, że zmęczeni silną przeceną inwestorzy grający na zwyżkę będą w najbliższych dniach niezwykle ostrożni. W tej sytuacji jest więc wysoce prawdopodobne, że ewentualne odbicie okaże się jedynie korektą spadków i ruchem powrotnym do przebitych ostatnio poziomów wsparcia. Dzienne oscylatory MACD i ROC znajdują się w silnych trendach spadkowych nie dając większych szans na wyraźniejszą poprawę koniunktury w najbliższym czasie. Jedynie wyprzedanie rynku sygnalizowane chociażby przez RSI daje pewne nadzieje na odbicie. Jako najbliższe bariery podażowe, poza dnem na wysokości ok. 1302 pkt., którego dziś nie udało się sforsować w cenach zamknięcia, należy brać pod uwagę okna bessy z piątku w przedziale ok. 1319-1333 pkt. oraz z poprzedniego poniedziałku w strefie ok. 1358-1377 pkt. Przy obecnym stanie rynku przebicie tych oporów, a szczególnie ostatniej z luk będzie niezwykle trudne i jest raczej mało prawdopodobne, by w najbliższym czasie byki były w stanie zainicjować większy wzrost.

Jacek Buczyński, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: Na rynku terminowym nadal dominuje podaż