DM PBK: rynek futures broni się przed spadkami

24-05-2001, 18:38

Kurs kontraktów terminowych od kilku dni znajduje się w dość wąskim przedziale wyznaczonym z góry przez wierzchołek świecy z 22.05 na wysokości 1522 pkt., zaś z dołu przez powstałe w tym samym dniu okno hossy w strefie 1468-1482 pkt. Na dzisiejszej sesji powyższe okno okazało się skuteczną zaporą dla spadków, a jednocześnie platformą dla impulsy wzrostowego. Takie zachowanie daję więc szanse, że w najbliższym czasie rynek zdoła skutecznie obronić to ograniczenie jednak do momentu przebicia wspomnianego szczytu, trudno zdecydowanie przesądzać kierunek koniunktury.

Dzienne wskaźniki techniczne sygnalizują możliwość testu poziomu 1522 pkt. już na najbliższych sesjach. MACD i ROC poruszają się w wyraźnych trendach wzrostowych i znajdują się powyżej swych poziomów sygnału. Tym samym można więc założyć, że próby przełamanie powyższego oporu zakończą się powodzeniem, co otworzyłoby drogę dla wzrostu w okolice ok. 1580 pkt., gdzie położony jest wierzchołek z 19.04. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to niezwykle silna bariera podażowa i dopiero jej zdecydowane przełamanie można będzie uznać za wiarygodniejszą oznakę przemawiającą za trwalszą poprawą koniunktury.

Jacek Buczyński

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: rynek futures broni się przed spadkami