DM PBK: spokojna sesja na GPW

opublikowano: 22-02-2002, 16:44

Ostatnia w tym tygodniu sesja przebiegała spokojnie. Po wczorajszych spadkach w Stanach otwarcie WIG-u 20 na poziomie –0,8 % od czwartkowego zamknięcia było spodziewane przez inwestorów. Obserwując dzisiejsze notowania widać było wyraźnie, iż mamy koniec tygodnia. Do południa jedynie dało się zauważyć większe „zainteresowanie” papierami TPSA i PKN, na których odbywał się większy obrót. Na pozostałych spółkach obroty były niewielkie. Lekkie wzrosty BRE i PEKAO niwelowały spadek WIG-u 20.

Ogólnie cała sesja przebiegała bez jakiegokolwiek wyrazu. Nie dało się zauważyć popytu z jednej strony, ale także jakiejś większej podaży z drugiej.

O ile spokojnie odbywał się handel na rynku kasowym to wraz ze zbliżaniem się do końca sesji pojawiała się nerwowość na rynku kontraktów terminowych, co było widoczne na ruchach na bazie. Było to jednak krótkotrwałe „zjawisko”. Spokojne otwarcie za oceanem nie wpłynęło na nasz parkiet i większość uczestników i obserwatorów dzisiejszej sesji czekało już tylko na jej koniec.

Na tak zrównoważonej sesji można było zaobserwować również kilka dość dużych efektownych wzrostów. Ale należy także dodać, iż dotyczyły one mniejszych spółek takich jak Boryszew (+ 12,63 %), EBI (+ 8,33 %), czy Elzab (+ 11,63 %). Jednak obroty na nich nie były imponujące.

WIG –20 na zamknięciu spadł o 0,36 % i wyniósł ostatecznie 1333,43. Trochę więcej bo o 0,42 % spadł WIG. Zamknął się jednak powyżej 15 tysięcy punktów ( 15007,50 pkt. ).

Podsumowując była to sesja, o której na pewno nie będzie się długo pamiętać.

Ireneusz Dunajewski

DM PBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: spokojna sesja na GPW