DM PBK: udane popołudnie na GPW

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 20-08-2001, 17:18

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji mało kto wierzył we wzrosty na warszawskim parkiecie. Brak wiary we wzrosty był zapewne związane z dużą przeceną do jakiej doszło w piątek na parkietach w USA, gdzie Nasdaq zakończył sesję 3,28% spadkiem, a DJIA stracił 1,46%. Do tego dochodzi dobrze wszystkim znana sprawa przyszłorocznego budżetu.

Zaskoczenia nie było. Sesja rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami rynku od zniżki WIG-u 20 i TechWIG-u. Przez chwilę zaraz po otwarciu indeksy pięły się do góry. Krótkotrwała fala wzrostowa doprowadziła WIG20 do poziomu 0,5% powyżej piątkowego zamknięcia. TechWIG w tej fazie sesji utrzymywał się nieznacznie powyżej poziomu z piątku. Na tych poziomach indeksy utrzymywały się przez dłuższy czas. Kilka minut po godz. 11.00 nastąpiło załamanie. Główne wskaźniki w szybkim tempie zaczęły tracić na wartości.

Po południu sytuacja na rynku zaczęła się odwracać, a indeksy rozpoczęły powolny marsz do góry. Po godz. 13.00 podstawowe wskaźniki wyszły na plusy i nadał systematycznie pięły się do góry. Ostatecznie WIG20 zakończył notowania na poziomie 1074 pkt., zyskując 1,16%. Mniejsze zyski zanotował TechWIG, kończąc notowania na poziomie 595 pkt. 0,13%.

W przeciwieństwie do ostatnich sesji pozytywnie zachowywały się dziś telekomy (TPSA i Netia), które zanotowały odpowiednio 3,33 i 7,64% wzrosty. W końcowej fazie sesji obudził się również Elektrim. Nieźle wiodło się także KGHM-owi. Walor ten zanotował dziś 3,8% wzrost.

Powodów do radości nie maj na pewno posiadacze Dębicy i ComputerLand-u. Spółki te straciły dziś ponad 3%.

Rafał Popiel

DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM PBK: udane popołudnie na GPW