DM PBK: wykres sugeruje spadki na rynku terminowym

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 15-05-2001, 17:45

Po trzech kolejnych wzrostach dzisiejsza sesja przyniosła wyraźniejszy spadek na rynku terminowym. Czarna świeca objęła poprzedni korpus, co powoduje, że na wykresie powstał układ przypominający objęcie bessy, czyli formację zapowiadającą spadki. W tym jednak wypadku z uwagi na niewielki ruch poprzedzający jej wartość prognostyczna jest ograniczona. Nie zmienia to jednak faktu, że rosnąca aktywność podaży może w najbliższym czasie zaowocować pogłębieniem spadków. Za taką możliwością przemawia również nienajlepsza sytuacja wskaźników technicznych. MACD i ROC znajdują się poniżej poziomów sygnału i mimo, że szczególnie w przypadku MACD odległość nie jest znaczna, jak na razie nie są one w stanie wygenerować sygnałów zapowiadających wyraźniejszą poprawę.

Tym samym nie można więc wykluczyć ponownej przeceny w okolice ok. 1360-1370 pkt., gdzie znajduje się najbliższy i jeden z ważniejszych obszarów wsparcia. Wyznacza go dno z 09.05 oraz lekko nachylona linia trendu wzrostowego z połowy marca br. Większych wzrostów można natomiast spodziewać się dopiero po przełamaniu linii trendu spadkowego łączącej szczyty świec z 02.02 oraz 19 i 30.04 położonej obecnie na wysokości ok. 1490 pkt. runkiem testu tego najsilniejszego becnie oporu jest jednak pokonanie strefy ok. 1437-1454 pkt., w której biegną średnie z 13, 34 i 55 sesji. Jak pokazała dzisiejsza sesja w tym rejonie może pojawić się aktywniejsza podaż, a tym samym test, a tym bardziej przebicie linii endencji zniżkowej w może najbliższym czasie okazać się trudne.

Jacek Buczyński, DM PBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PBK: wykres sugeruje spadki na rynku terminowym