DM PKO BP docenił energetykę

Piotr Gozdowski
opublikowano: 12-11-2014, 00:00

W raporcie Domu Maklerskiego PKO BP sześciu spółkom z sektora energetycznego podniesiono ceny docelowe

W raporcie Domu Maklerskiego PKO BP sześciu spółkom z sektora energetycznego podniesiono ceny docelowe, w przypadku Energi i ZE PAK zmieniono rekomendacje na wyższe, odpowiednio: z „trzymaj” na „kupuj” i ze „sprzedaj” na „trzymaj”.

Eksperci doceniają poprawę prognozy dla całej branży, w związku ze stosunkowo łagodnymi dla Polski ustaleniami unijnego szczytu klimatycznego. „Zmniejsza się ryzyko systemowe związane z otoczeniem sektora energetycznego.

Na szczycie unijnym osiągnięto ramowe porozumienie odnośnie pakietu klimatycznego na lata 2021-2030. Istotną decyzją, oprócz redukcji emisji o 40 proc., było przyznanie spółkom z regionu możliwości uzyskania bezpłatnych uprawnień CO 2, oraz utworzenie 2-proc. rezerwy emisji na wsparcie inwestycji” — napisano w rekomendacji.

Kolejnym impulsem dla poprawy wyceny była decyzja o akceptacji pomocy publicznej dla brytyjskiego projektu jądrowego. Analitycy dowodzą, że Komisja Europejska przyzna „zielone światło” również planom dotyczącym polskiego programu budowy elektrowni nuklearnej.

W konsorcjum, mającym zająć się budową pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, zaangażowane są m.in. Enea, PGE i Tauron, będące przedmiotem rekomendacji. Pozytywną informacją jest również zbliżający się finisz prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii (OZE), na których rozwój spółki energetyczne z GPW postawiły dość zdecydowanie w ostatnich latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Gozdowski

Polecane