DM PKO BP obniżył rekomendację dla Farmacolu do „neutralnie”, wycena 44,50 zł

opublikowano: 02-01-2007, 17:20

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla akcji spółki farmaceutycznej Farmacol do „neutralnie” z „akumuluj” utrzymując cenę docelową dla waloru firmy na 44,50 zł, wynika z odtajnionego we wtorek raportu z 27 grudnia.

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla akcji spółki farmaceutycznej Farmacol do „neutralnie” z „akumuluj” utrzymując cenę docelową dla waloru firmy na 44,50 zł, wynika z odtajnionego we wtorek raportu z 27 grudnia.

W dniu wydania raportu za akcję Farmacolu płacono 44 zł, a wtorek na zamknięciu kurs akcji spółki wynosił 42,16 zł, po spadku o 3,1%.

„Model DCF daje wartość jednej akcji Farmacolu na poziomie około 40,8 zł. Z wyceny porównawczej otrzymujemy blisko 42 zł. Po ostatnich wzrostach kursu akcji Farmacolu zdecydowaliśmy się na obniżenie rekomendacji do neutralnie przy zachowaniu ceny docelowej na poziomie 44,5 zł” – czytamy w raporcie.

„Nie wykluczamy, że działalność deweloperska może przynieść wzrost wartości 1 akcji spółki (wg wstępnych szacunków o około 2 zł), ale z uwagi na wstępny charakter projektu oraz fakt, że nie jest to działalność operacyjna spółki, potencjalnych korzyści z tego tytułu nie uwzględniamy w wycenie” – napisali analitycy. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM PKO BP obniżył rekomendację dla Farmacolu do „neutralnie”, wycena 44,50 zł