DM WBK: apetyt inwestorów skupił się na sektorze TMT

06-04-2001, 16:56

Po wczorajszym "przejaśnieniu" w drugiej części sesji, dzisiaj doszły kolejne przesłanki do kontynuacji pozytywnej tendencji. Z pomocą mianowicie przyszły Stany Zjednoczone, gdzie obydwa najważniejsze parkiety (NYSE i Nasdaq) zanotowały wręcz szaleńcze wzrosty (odpowiednio 4 i 9 proc.). Ta nagła zmiana nastrojów inwestorów amerykańskich świadczy o dużym apetycie na wzrosty, co pozwala przynajmniej na kilka sesji konkretnego odreagowania. W Europie jednak giełdy otworzyły się bez większego entuzjazmu, choć trzeba zauważyć, że miały one możliwość zdyskontowania wzrostów za oceanem już w trakcie wczorajszej sesji. Podobnie rzecz się miała z kontraktami na indeks Nasdaq, które cały czas przebywały na minusie, ale trudno oczekiwać mocnych zwyżek po 9 proc. marszu w górę w trakcie jednej sesji.

Nasz rynek jednak wczoraj nie zanotował jakichś astronomicznych zwyżek, więc miał wszelkie dane ku temu, aby ogólnoświatową aprecjację odzwierciedlić w cenach dzisiaj. Początek nie przyniósł jednak fascynujących wzrostów, a przez pierwsze pół godziny panowała nawet lekka przecena. Marsz do góry był jednak tylko kwestią czasu i od ok. 10.30 nastąpił gwałtowny wzrost. Później, wskutek braku nowych impulsów i wyczekiwania na dane na temat bezrobocia w USA (okazały się zgodne z oczekiwaniami), nastąpiła pewna stabilizacja.

Najbardziej pożądanymi przez inwestorów spółkami byli oczywiście przedstawiciele sektora TMT ( łącznie z TP S.A. ), spośród których na czoło wysuwały się: Comarch, Computerland i Netia. Odżył nawet nasz narodowy operator, nad którym wisi nieodległa już publiczna oferta Skarbu Państwa. Zdecydowanie słabiej spisywały się banki (poza BRE) i KGHM. Wciąż rozczarowuje Elektrim, który pomimo wyraźnego skupowania przed NWZA, równie wyraźnie jest wysprzedawany.

Robert Uzarewicz

DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: apetyt inwestorów skupił się na sektorze TMT