DM WBK: inwestorzy będą czekać na decyzję RPP

Marek Druś
30-05-2001, 09:23

Na dzisiejszej sesji należy spodziewać się nieznacznie niższego otwarcia, po tym jak Nasdaq stracił na wczorajszym zamknięciu ponad 3%. Później prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z konsolidacja związaną z oczekiwanie na decyzję RPP. Ostatnimi czasy decyzje były publikowane w okolicach godziny 12. Myślę, że ewentualna obniżka przyczyni się do istotniejszego wzrostu, a jego kontynuacja będzie uzależniona od otwarcia w USA.

Wczorajsza sesja zakończyła się minimalnymi zmianami indeksów w odniesieniu do sesji poniedziałkowej. Rynek w dalszym ciągu znajduje się konsoliduje się nieznacznie poniżej kluczowego poziomu oporu dla WIG-20 na poziomie 1.500 pkt. Wydaje się, iż rynek oczekuje na decyzje RPP w kwestii stóp procentowych. Nadzieje części inwestorów na kolejną obniżkę podtrzymują rynek przed większym spadkiem. Generalnie inwestorzy powstrzymują się przed podejmowaniem śmielszych decyzji inwestycyjnych, co znajduje odzwierciedlenie w stosunkowo niewielkich zmianach kursów spółek oraz w niskich obrotach na całym rynku.

W dalszym ciągu silnie zachowują się walory Prokomu oraz KGHM, które wczoraj zyskały odpowiednio 2,8% i 1,3%. Jak zwykle w momentach niezdecydowania rynku, uwaga inwestorów skierowana jest na średnie spółki, które są w stanie zachowywać odmiennie niż cały rynek. Wczoraj pond 5% zyskały walory Kompapu. 3,9% zyskały walory Kruszwicy, a nieco mniej, bo 3,4% akcje Ireny.

Korektę techniczną kontynuowały walory Elektrimu, które straciły 2%. W dalszym ciągu taniały również walory TP S.A., które straciły 0,5%.

Tomasz Jerzyk, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM WBK: inwestorzy będą czekać na decyzję RPP